Przyrządy do ćwiczeń w domu

Przyrządy do ćwiczeń w domu

 

Chcesz zacząć ćwiczyć w domu, lecz nie wiesz jak się do tego zabrać? Zastanawiasz się, jakie urządzenia będą niezbędne do osiągnięcia Twojego wymarzonego celu? Wcale nie musisz nawet iść do siłowni, żeby ćwiczyć i osiągać zamierzone rezultaty. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kilka podstawowych urządzeń do ćwiczeń, na które znajdzie się miejsce w niemal każdym domu.

Na jakie urządzenia do ćwiczeń się zdecydować?

Na rynku istnieje sporo różnego rodzaju urządzeń pozwalających na to, by treningi w domu wyglądały profesjonalnie i stały się bardziej efektywne. Można je zmieścić nawet jeśli nie dysponujemy w domu lub mieszkaniu zbyt dużą powierzchnią do ćwiczeń. Podjęcie decyzji, które narzędzie będzie najlepsze powinno zależeć od tego, na wzmocnieniu której partii mięśni najbardziej Ci zależy. Warto więc poznać różne ich rodzaje i cele, do osiągnięcia których zostały przeznaczone.

Gumy do ćwiczeń

Warto zacząć od najprostszego, ale za to niezwykle przydatnego narzędzia do ćwiczeń. Gumy do ćwiczeń są tanie, zajmują bardzo mało miejsca, a trening z nimi może być wykorzystywany w zasadzie przez każdego – od amatora po profesjonalnego sportowca, a nawet w przypadku ćwiczeń rehabilitacyjnych. Pomagają we wzmocnieniu ciała i w osiągnięciu szybkich efektów ćwiczeń. Ważne jest jednak, by przy zakupie nie kierować się najniższą ceną, gdyż tańsze zamienniki mogą być wykonane ze słabszego materiału i powodować kontuzje lub nieprzyjemne sytuacje, takie jak zerwanie gumy w trakcie treningu.

Stepper

Kolejne niewielkie urządzenie do ćwiczeń, z którego w domu korzystać może każdy. Wykorzystywane jest do zwiększenia siły i wytrzymałości mięśni oraz stawów nóg. Ćwiczenia porównywalne są do chodzenia po schodach, jednak są znacznie mniej obciążające kolana. Pomaga również w poprawie postury ciała. Często wybierany jako podstawowe narzędzie treningowe dla kobiet. Rozróżniamy jego dwa rodzaje – stepper prosty, znacznie łatwiejszy i mniej wymagający, oraz stepper skrętny dla osób bardziej zaawansowanych – ćwiczenia na takim urządzeniu można porównywać do jazdy na łyżwach.

Twister

Podstawowe narzędzie do modelacji brzucha, talii i bioder, które z pewnością zmieści się w każdym mieszkaniu. Bardziej rozbudowane modele mogą posiadać dodatkowo linki wspierające lub drążek. Na pierwszy rzut oka niepozorne narzędzie, jednak jego możliwości pozwolą na łatwe wyrzeźbienie sylwetki, a trening można wykonywać nawet w trakcie wykonywania innych czynności, jak np. oglądanie ulubionego serialu.

Hantle, kettlebell

Rodzajów ciężarków jest dużo. Ćwiczenia z wykorzystaniem hantli czy kettlebelli nie muszą obejmować tylko treningów na ramiona i plecy. Dodatkowo można je np. przyczepiać do kostek albo w trakcie biegania, aby zwiększyć wysiłek i dostrzec szybsze efekty ćwiczeń. Podobnie jak w przypadku gum do ćwiczeń, różnego rodzaju ciężarki zapewniają dodatek do szerokiej gamy ćwiczeń i dzięki różnorodności obciążenia mogą być wykorzystywanie przez niemal wszystkie osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *