Najbardziej absurdalne i szkodliwe diety odchudzające

Najbardziej absurdalne i szkodliwe diety odchudzające
Yastremska/bigstockphoto.com
Yastremska/bigstockphoto.com

Kult szczupłej sylwetki trwa od lat i sprawia, że wiele kobiet decyduje się na drastyczne metody, aby zgubić dodatkowe kilogramy i zyskać wymarzony rozmiar S. Problem tkwi również w chęci uzyskania efektów w ekspresowym tempie, bo racjonalna dieta oraz aktywność fizyczna przynosi rezultaty dopiero po kilku miesiącach. Dlatego też nadal wiele kobiet skuszonych perspektywą łatwego uzyskania wymarzonej wagi wybiera niebezpieczne dla zdrowia sposoby odchudzania. Poniżej przedstawiamy kilka najgroźniejszych.

Amfetamina

Uzależnienie od narkotyków destrukcyjnie wpływa na cały organizm. Brak łaknienia i nadpobudliwość sprawia, że traci się na wadze. Z tego właśnie powodu niektórzy wybierają substancje odurzające jako środek odchudzający. Najszybsze efekty daje amfetamina, która również szybko uzależnia i po zgubieniu kilku kilogramów odstawienie jej jest już niemożliwe. Ponadto na rynku dostępnych jest kilka leków, które stosuje się niezgodnie z ich przeznaczeniem, bo zawierają właśnie amfetaminę oraz efedrynę i fenterminę, które mają podobny wpływ na zdrowy organizm.

Płatki kosmetyczne

Uczucie głodu w czasie diety to największy problem, który powoduje, że rezygnujemy z diety i powracamy do niezdrowych nawyków. Modelki, które szczególnie dbają o swoją wagę, stworzyły wyjątkowo niebezpieczną dla zdrowia metodę oszukiwania głodu – połykanie nasączonych sokiem lub wodą płatków kosmetycznych. Wata zapełnia żołądek, co powoduje, że czujemy się najedzeni. Jednak taki „posiłek” nie dostarcza żadnych wartości odżywczych i w krótkim czasie może doprowadzić do niedożywienia, a zalegające w żołądku resztki płatków – do groźnej infekcji.

Tasiemiec

Mogłoby się wydawać, że nikt nie chce mieć w swoim organizmie pasożyta. Jednak w służbie zgrabnego ciała kobiety świadomie połykają tabletki z jajami tasiemca. Pasożyt może osiągnąć nawet kilkanaście metrów, a żywi się cennymi składnikami odżywczymi, przez co pojawiają się niedobory w organizmie. Ból głowy, wymioty, biegunka to najłagodniejsze skutki tasiemca, gdyż ten pasożyty może nawet doprowadzić do śmierci.

Słoiczki dla niemowląt

W porównaniu z poprzednim metodami dania dla niemowląt wydają się być niegroźne, bo przecież nie uzależniają i nie wywołują poważnych chorób. Jednak to co zdrowe dla niemowląt wcale nie jest wskazane dla dorosłych. Posiłki w słoiczkach mają bardzo mało kalorii – od 40 do 130. Dorosła osoba w ciągu doby powinna spożywać około 2000 kcal dziennie; gdy je znacznie mniej, chudnie, ale też wyniszcza swój organizm. Zbyt mało błonnika i innych składników mineralnych prowadzi do zaburzeń odżywiania. Na takiej diecie łatwo też o efekt jo-jo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.