Feng Shui – zadbaj o dobry przepływ energii

Feng Shui – zadbaj o dobry przepływ energii

Starożytna metoda rozmieszczania obiektów w miastach, wioskach, a później także w mieszkaniach i domach to pochodząca z Chin – Feng Shui. Feng Shui to połączenie wiatru (czyli tego co niewidoczne) z wodą (a więc tym co nieuchwytne), które ma pomóc w przepływie energii w miejscu zamieszkania, a to z kolei ma zapewnić nam harmonię, wewnętrzny spokój i dopomóc w odnoszeniu życiowych sukcesów.

Feng Shui to skomplikowana, wielopoziomowa metoda. Najłatwiej będzie ją przedstawić skupiając się po kolej na każdym pomieszczeniu naszego domu. Zacznijmy od miejsca, w którym najczęściej przebywamy, czyli salonu. Przede wszystkim musimy zapewnić komfort osobie w nim przebywającej. Często będzie ona siedziała na kanapie, więc ta nie może być skierowana tyłem do drzwi. W centrum pomieszczenia nie możemy ustawić rozpraszającego telewizora. Zastąpmy go kominkiem lub stołem. Powieśmy także lustra, optycznie powiększają one przestrzeń, a także zapewnią ciągły przepływ energii tak potrzebny w miejscu pełnym życia. Rozświetlmy też kąty, nawet jeżeli miałoby się to ograniczyć do pomalowania ścian na jasne kolory.

Przejdźmy teraz do sypialni. Łóżko nie powinno stać w bezpośrednim sąsiedztwie drzwi, rozdzielmy je szafką, kwiatami czy inną ozdobą. Powinniśmy mieć dostęp do łóżka z trzech stron, a pod nim trzymać tylko pościel. Unikajmy też luster w sypialni, tutaj nie potrzeba ciągłego odbijania energii, powinien panować tu spokój.

Kolejne pomieszczenie, to najtrudniejsza według Feng Shui kuchnia. Tu ścierają się wszystkie żywioły. Niech będzie kwadratowa albo prostokątna. Okna niech wychodzą na wschód lub południe, ale niech nie będą umiejscowione na przeciw drzwi. To spowoduje zbyt łatwą ucieczkę energii z tego pola ścierania się różnych żywiołów. Jeżeli symbolizująca ogień kuchenka jest naprzeciw symbolizującej wodę lodówki, przedzielmy je ziemią – stołem. Najbliżej od kuchni powinna znajdować się jadalnia, najdalej zaś łazienka. Warto też oddzielić kuchnię od innych pomieszczeń, jeżeli nie jesteśmy tego w stanie zrobić ścianami niech będzie to przynajmniej ich kolor lub inaczej położona podłoga.

Przejdźmy teraz do łazienki. Niech nie będzie widoczna od razu po wejściu do domu. Najlepiej umiejscowić ją gdzieś na tyłach. Drzwi i deska sedesowa powinny być zamknięte zawsze wtedy, gdy nie są używane. Między toaletą a wanną czy prysznicem zostawmy trochę wolnej przestrzeni, pozwoli to na wolny przepływ energii w tym zazwyczaj małym pomieszczeniu. Każdy przyzna, że Feng Shui to niełatwa metoda i z pewnością nietania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *