Masaż Lomi Lomi

Masaż Lomi Lomi

Istnieje wiele sposobów na oderwanie się od szarej rzeczywistości, np. dobra książka czy ciekawy film. Niemniej nic tak nie pobudza zmysłów jak masaż. Sztuka ta znana była już w starożytności. Obecnie niezwykle popularna jako forma rehabilitacji i pielęgnacji ciała. Masaż koi skołatane nerwy, likwiduje bóle mięśni i pozwala nabrać sił witalnych. Wszystko to zapewnia jeden zabieg – masaż Lomi Lomi.

Nastrój poprawić może masaż Lomi Lomi. Sztuka ta wywodzi się z wysp hawajskich i działa zarówno na ciało, jak i umysł. Przy masażu wykorzystywany jest ciepły olej oraz śpiew, muzyka lub taniec. Masażysta wprowadza klienta w błogi stan relaksu, rozluźniając wszystkie mięśnie. Używa w tym celu dłoni, przedramion i łokci. Lomi Lomi może być prowadzony w energiczny lub spokojny sposób, w zależności od upodobań pacjenta. Po zabiegu czuć ogromne odprężenie. Masaż pozytywnie działa również na metabolizm, krążenie i układ nerwowy.

Masaż Lomi Lomi ma charakter specjalnej ceremonii, dzięki której można pozbyć się negatywnych emocji. Likwiduje stres i zmęczenie, jednocześnie dając dawkę nowej energii. Wskazany jest w przypadku ogólnego przemęczenia organizmu, apatii, depresji, zaburzenia układu ruchowego, braku koncentracji, bólach głowy i mięśni oraz braku życiowej harmonii. Masaż ten zakazany jest tyko dla chorych na złośliwą odmianę białaczki. Lomi Lomi to muzyczny rytuał, charakteryzujący się bardzo płynnymi ruchami masażysty. Jego zadaniem jest przywrócenie odpowiedniego pola energetycznego pacjenta na przestrzeni duchowej i fizycznej. Po serii takich zabiegów można pewniej spojrzeć w przyszłość, bez kompleksów i zniechęcenia.

Taki zabieg wykonywać może wyłącznie specjalista. Niezbędne są nie tylko umiejętności masowania ciała, Lomi Lomi wymaga też odpowiedniego przygotowania muzycznego i tanecznego. Z racji złożoności tego hawajskiego rytuału niekiedy konieczna jest obecność dwóch masażystów. Jeden zajmuje się ciałem, rozmasowując wszystkie partie. Drugi umila czas swym śpiewem. Masaż trwa 90 minut i kosztuje około 200 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *