Aplikacje, które pomogą utrzymać dietę

Aplikacje, które pomogą utrzymać dietę

Wytrwanie na diecie to jedno z najtrudniejszych zadań, gdy staramy się zgubić kilka zbędnych kilogramów. Regularne posiłki, pilnowanie kalorii i uprawianie aktywności fizycznej bywa trudne przy natłoku codziennych obowiązków i pokus. W dobie smartfonów z pomocą przychodzą aplikacje, które rejestruje wszelkie nasze poczynania i błyskawicznie wyliczają spożyte kalorie. Jaką aplikację wybrać, by dieta była łatwa i przyjemna? Poniżej kilka propozycji, dzięki którym będziemy mogli rzetelniej kontrolować wszelkie poczynania podczas odchudzania.

MyFitnessPal

Rozbudowana i wielofunkcyjna aplikacja o nazwie MyFitnessPal to swoisty elektroniczny dziennik spożywanych posiłków, który automatyczne zlicza wszystkie spożyte kalorie i w razie przekroczenia odgórnie ustalonego limitu kalorii szybko wysyła powiadomienie. Co ważne, rejestracja spożytych produktów odbywa się na bazie zdjęć kodów kreskowych produktów. Ponadto MyFitnessPal jest kompatybilne z Endomondo, dzięki temu wszystkie spalone kalorie podczas treningów od razu są odliczane od wyznaczonego limitu.  Aplikacja zawiera też szereg bardziej zaawansowanych funkcji takich jak wykresy z postępów, wyliczenia składników odżywczych każdego artykułu, a także zdrowe propozycje przepisów i alerty dotyczące zaplanowanego posiłku.

Dieta i trening

Kolejną aplikacją, która stanowi cenne wsparcie dla osób odchudzający się jest Dieta i trening. Jest ona znacznie mniej rozbudowana od poprzedniej, ale dzięki temu zdecydowanej wygodniej ją się obsługuje. Wystarczy uzupełnić najważniejsze informacje, by otrzymać szczegółowe dane i zapotrzebowanie kaloryczne na dany dzień. Aplikacja przelicza różne, również niestandardowe posiłki, jak np. pierogi czy naleśniki. Bardzo wygodnie dodaje się także dane dotyczące aktywności fizycznej i spalonych kalorii.

Eat Fit — Dieta i Zdrowie

Przygotowywanie zbilansowanych posiłków to sporym problem, zwłaszcza na początku diety, gdy dopiero poznajmy tajniki zdrowszej formy gotowania. Aplikacja Eat Fit — Dieta i Zdrowie to zbiór różnorodnych przepisów, które są zgodne z prowadzoną dietą i gwarantują odpowiednią dawkę kalorii. W razie braku ochotę na dany artykuł aplikacja podpowie zamiennik o takiej samej liczbie kalorii. Przydatnym narzędziem jest także wirtualna waga, za pomocą której można wygodnie kontrolować postępy diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fatal Error