Aplikacje, które pomogą utrzymać dietę

Aplikacje, które pomogą utrzymać dietę

Wytrwanie na diecie to jedno z najtrudniejszych zadań, gdy staramy się zgubić kilka zbędnych kilogramów. Regularne posiłki, pilnowanie kalorii i uprawianie aktywności fizycznej bywa trudne przy natłoku codziennych obowiązków i pokus. W dobie smartfonów z pomocą przychodzą aplikacje, które rejestruje wszelkie nasze poczynania i błyskawicznie wyliczają spożyte kalorie. Jaką aplikację wybrać, by dieta była łatwa i przyjemna? Poniżej kilka propozycji, dzięki którym będziemy mogli rzetelniej kontrolować wszelkie poczynania podczas odchudzania.

MyFitnessPal

Rozbudowana i wielofunkcyjna aplikacja o nazwie MyFitnessPal to swoisty elektroniczny dziennik spożywanych posiłków, który automatyczne zlicza wszystkie spożyte kalorie i w razie przekroczenia odgórnie ustalonego limitu kalorii szybko wysyła powiadomienie. Co ważne, rejestracja spożytych produktów odbywa się na bazie zdjęć kodów kreskowych produktów. Ponadto MyFitnessPal jest kompatybilne z Endomondo, dzięki temu wszystkie spalone kalorie podczas treningów od razu są odliczane od wyznaczonego limitu.  Aplikacja zawiera też szereg bardziej zaawansowanych funkcji takich jak wykresy z postępów, wyliczenia składników odżywczych każdego artykułu, a także zdrowe propozycje przepisów i alerty dotyczące zaplanowanego posiłku.

Dieta i trening

Kolejną aplikacją, która stanowi cenne wsparcie dla osób odchudzający się jest Dieta i trening. Jest ona znacznie mniej rozbudowana od poprzedniej, ale dzięki temu zdecydowanej wygodniej ją się obsługuje. Wystarczy uzupełnić najważniejsze informacje, by otrzymać szczegółowe dane i zapotrzebowanie kaloryczne na dany dzień. Aplikacja przelicza różne, również niestandardowe posiłki, jak np. pierogi czy naleśniki. Bardzo wygodnie dodaje się także dane dotyczące aktywności fizycznej i spalonych kalorii.

Eat Fit — Dieta i Zdrowie

Przygotowywanie zbilansowanych posiłków to sporym problem, zwłaszcza na początku diety, gdy dopiero poznajmy tajniki zdrowszej formy gotowania. Aplikacja Eat Fit — Dieta i Zdrowie to zbiór różnorodnych przepisów, które są zgodne z prowadzoną dietą i gwarantują odpowiednią dawkę kalorii. W razie braku ochotę na dany artykuł aplikacja podpowie zamiennik o takiej samej liczbie kalorii. Przydatnym narzędziem jest także wirtualna waga, za pomocą której można wygodnie kontrolować postępy diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *