Zdrowie i uroda – Żyj w zgodzie ze sobą!

Akupunktura

akupunktura

Akupunktura to niekonwencjonalna metoda leczenia, ciągle niedoceniana przez medycynę tradycyjną. Ma tylu samo zwolenników, co przeciwników. Ci, którzy wierzą w jej zbawienne działanie na organizm twierdzą, że jest ona doskonałą alternatywą dla przeciwbólowych środków farmakologicznych. Dla wielu jest ostatnią deską ratunku.

Zalecana jest przede wszystkim przy leczeniu:

  • schorzeń kręgosłupa,
  • problemów ze wzrokiem,
  • nerwobóli,
  • chorób jamy ustnej i układu oddechowego,
  • urazów sportowych,
  • w dysfunkcjach wszystkich układów organizmu,
  • jest też skuteczną metodą pomagającą w terapii antynikotynowej.

Przewlekłe dolegliwości i permanentne bóle wymagają serii zabiegów, mniejsze schorzenia mogą ustąpić nawet po kilku seansach.

Prawidłowo wykonana akupunktura nie jest niebezpieczna dla zdrowia. Dlatego zawsze przed oddaniem się w ręce akupunkturzysty warto sprawdzić jego uprawnienia. Akupunktura polega na wkłuwaniu w ciało, a konkretnie w dokładnie określone zakończenia nerwowe, tzw. punkty akupunkturowe, jednorazowych igieł o średnicy 0,25 mm. Punkty akupunkturowe leżą w obrębie kilku meridan, czyli dróg przepływu energii. Odpowiednio pobudzone nerwy w zakresie danej meridiany wzmagają prawidłowy przepływ energii, który zapewnia sparwne funkcjonowanie poszczególnych organów. Przeważnie zabieg jest bezbolesny, w szczególnych przypadkach pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort – mrowienie, przechodzący przez ciało prąd, uczucie odrętwienia.

Standardowy zabieg opiera się na 10 wkłuciach w wybrane przez akupunkturzystę punkty. W wymagających większej interwencji przypadkach liczba igieł może być dwukrotnie większa. Przeciętnie jeden seans trwa krócej niż godzinę, chyba że jest to pierwsza wizyta, wtedy akupunkturzysta musi przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem, zbadać go, ustalić metodę leczenia, wybrać odpowiednie punkty akupunkturowe. Podczas zabiegu pacjent ie może się ruszać. Może jedynie siedzieć z wyprostowanymi plecami bądź leżeć na brzuchu.

Leczenie akupunkturą swoje korzenie ma we Wschodzie. Metodę tę opracowano w starożytnych Chinach doceniając jej niezwykłe właściwości znieczulające. Dzięki swojej skuteczności metoda ta przetrwała do dzisiaj.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *